Aktualności

Języki obce

Projekt Good Network „ROZMAWIASZ- POMAGASZ”

Szanowni Rodzice, Nauczyciele i Uczniowie, 

Miło mi poinformować, że nasza szkoła przyłączyła się  do projektu Good Network „ROZMAWIASZ- POMAGASZ”, celem, którego jest wsparcie finansowe najuboższych mieszkańców w Afryce, Azji, Ameryce Południowej. Uczniowie naszej szkoły odbędą cykl rozmów/ lekcji on-line w języku angielskim, gdzie sprawdzimy i usprawnimy nasze zdolności komunikacyjne, a zarazem nawiążemy znajomości w odległych zakątkach świata. 

Portal GoodNetwork powstał z pasji łączenia mieszkańców różnych krajów świata. Ponadto przekonania, że poznawanie ludzi, rozmowy z nimi on-line prowadzą do zainteresowania się ich sprawami, a w konsekwencji przyjaźni oraz udzielania im pomocy, jeśli jej potrzebują.

Naszym partnerem będzie wybrana przez nas placówka Entito Africa w Kenii, która pomaga kobietom uratowanym i zmuszanym do wczesnego zamążpójścia, wykorzystywanym czy uratowanymi przed nieludzkim rytuałem okaleczenia. 

Już w kwietniu ruszamy z pierwszymi spotkaniami on-line.  Zakończenie projektu nastąpi z końcem roku szkolnego i przez cały okres jego trwania będziemy prowadzili zbiórkę pieniędzy dla placówki w Kenii. Liczymy na hojne datki i owocną współpracę! 

Odpowiedzi z Wielkiej Brytanii

Doczekaliśmy się na odpowiedzi na kartki świąteczne z Pałacu Buckingham. Czujemy się zaszczyceni

Konkurs z języka angielskiego dla klas 5 i 7 sp

Uczniowie klasy 5 oraz 7 szkoły podstawowej mieli okazję wziąć udział w dwóch międzyklasowych konkursach z języka angielskiego.

W Dzień Świętego Mikołaja nagrodzono zwycięzców. 

📬🖊 Konkurs plastyczno-językowy „Letter to Santa” 

I miejsce – Michalina Obrochta (klasa 7SP)

II miejsce – Maria Nędza-Kubiniec (klasa 5SP)

🎬 Konkurs plastyczno-językowy z wykorzystaniem narzędzi TIK Paint and Read (wykonanie grafik w programie Paint, wymyślenie fabuły oraz zmontowanie filmiku z narracją)

I miejsce – Michalina Obrochta (klasa 7SP)

Zapraszamy do oglądnięcia filmiku! Have fun! 🤩

https://www.facebook.com/781730005295957/videos/315740080217416/

Konkurs English Calligrams

W listopadzie uczniowie klas  1-4 wzięli udział w konkursie pod tytułem: „English Calligrams”. Jesteśmy pod wrażeniem pomysłowości i talentu.

Christmas cards

W grudniu uczniowie klas 1-3 własnoręcznie wykonali kartki bożonarodzeniowe, następnie zredagowali życzenia,  które wysłaliśmy na dwór królewski do Pałacu Buckingham w Londynie. Życzenia od naszych uczniów otrzymali: Jej Wysokość Królowa Elżbieta II, Książę Walii oraz książę i księżna Cambridge.

Zajęcia dodatkowe

Dodatkowe zajęcia z języków obcych pozwalają dzieciom uczyć się poprzez zabawę, utrwalać zdobytą oraz przyswajać nową wiedzę, i co najważniejsze, motywują do dalszej nauki.

Mnóstwo możliwości komunikacji i interakcji równa się więcej motywacji!

Podczas zajęć wykorzystywane są:

  • gry i zabawy językowe
  • gry i zabawy online z wykorzystaniem tablicy multimedialnej
  • piosenki oraz nagrania w języku obcym
  • ćwiczenia językowe z wykorzystaniem iPadów

Poprzez różnorodne możliwości obcowania z językiem obcym, dzieci mają szansę na łatwiejszą, szybszą oraz efektywniejszą naukę.