34-500 Zakopane, ul. Kasprusie 35 a
                                 tel. 18 20 14747    
 
                             NIP 736-11-41-903

Społeczne Gimnazjum i Społeczne Liceum Ogólnokształcące


Społecznego Towarzystwa Oświatowego w Zakopanem

Get Adobe Flash player

Wakacje!!!

W czwartek 26 czerwca 2014 r. o godz. 17.00 odbyło się w naszej szkole uroczyste zakończenie roku szkolnego 2013/2014. Uroczystość przebiegła w przyjemnej i radosnej atmosferze. Zarówno nauczyciele, jak i uczniowie otrzymali dyplomy za swoją pracę w tym roku. Uroczystość uświetnił występ gimnazjalistów, którzy pod kierunkiem pani Ady Krzeptowskiej przygotowali krótki i bardzo zabawny program artystyczny.

Życzymy Wszystkim przyjemnych wakacji!

Kolumbia coraz bardziej znana :)

25 czerwca odbył się w naszej szkole Dzień Kolumbijski przygotowany przez uczniów klas gimnazjalnych i licealnych pod kierunkiem pani mgr Justyny Wajdy. Dzięki prelekcjom, pokazom slajdów, prezentacjom multimedialnym oraz degustacji kolumbijskich potraw utrwaliliśmy wiedzę dotyczącą tego niezwykle interesującego kraju.

Szkolny Konkurs Matematyczny

W dniu 24 czerwca 2014r. odbył się Szkolny Konkurs Matematyczny. Brali w nim udział uczniowie Gimnazjum. Mieli do rozwiązania pięć zadań logicznych i ściśle matematycznych.

Oto wyniki konkursu:

I miejsce – Katarzyna Gąsienica (uczennica klasy II);

II miejsce – Jerzy Karp (uczeń klasy III);

III miejsce – Katarzyna Piotrowicz (uczennica klasy III)

Międzynarodowa Konferencja DIDSCI, Kraków, 25-27.06.2014

DIDSCI 2014, Kraków

W dniach 25-27 czerwca 2014r. uczestniczyłam w VI Międzynarodowej Konferencji Dydaktycznej DIDSCI organizowanej przez Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie. Pomagałam w jej organizacji, a także brałam udział w prezentacji wyników swoich badań uczestnicząc w sesji posterowej. Zdjęcia z Konferencji przedstawiam poniżej. 

Paulina Zimak

  

Fot. 1-2. Sesja posterowa i prezentacja wyników badań

Fot. 3. Certyfikat uczestnictwa w Konferencji

Fot. 4-5. Plakaty naukowe prezentowane podczas Konferencji DIDSCI

II miejsce Macieja Florka w Międzynarodowym Turnieju Tańca!

Maciej Florek, uczeń II klasy SLO wraz ze swoją partnerką - Katarzyną Kostańczuk, zajęli II miejsce w tańcu standardowym, w klasie C, kategorii wiekowej powyżej 15 lat. Konkurs tańca towarzyskiego odbył się w ramach Międzynarodowego Truskawkowego Turnieju Tańca, który miał miejsce 22 czerwca 2014 r. we Wrocławiu.

GRATULUJEMY!!!

Nasza szkoła w projekcie "Szkoła Współpracy"

Organizatorzy projektu tak o nim piszą:

„Szkoła Współpracy. Uczniowie i rodzice kapitałem społecznym nowoczesnej szkoły” to nowy, ogólnopolski, systemowy projekt Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Projekt ten jest nowatorskim przedsięwzięciem, którego jednym z najważniejszych celów jest wprowadzenie w 1034 podmiotach – szkołach i przedszkolach z całej Polski nowoczesnego modelu współpracy pomiędzy uczniami, rodzicami i nauczycielami w zakresie organizacji życia szkoły.

Projekt skierowany jest nie tylko do środowisk szkolnych – uczniów, rodziców, nauczycieli, dyrektorów szkół, ale także do tzw. „otoczenia szkoły” – pracowników jednostek samorządu terytorialnego oraz organizacji pozarządowych.

Do udziału w projekcie zapraszamy szkoły i przedszkola z całej Polski o uprawnieniach szkół i przedszkoli publicznych. Podczas etapu rekrutacji spośród zgłoszonych deklaracji udziału w projekcie wybranych zostanie co najmniej 1034 szkół i przedszkoli. W sumie wsparciem w ramach projektu objętych zostanie ponad 6600 uczestników.

Projekt rozpoczął się w marcu 2013r. i potrwa do końca lutego 2015 roku.
Projekt współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Priorytet III – Wysoka jakość systemu oświaty."
 
Więcej na: www.szkolawspolpracy.pl

W góry, w góry miły bracie... :)

W poniedziałek 16 czerwca uczniowie klasy II liceum pod opieką przewodniczek tatrzańskich i nauczycielek  - pani mgr Aleksandry Szafirskiej i pani dr Agnieszki Jurczyńskiej-Kłosok wybrali się w Tatry. Licealiści odbyli praktyczne lekcje geografii, przyrody i historii regionu. W tym dniu góry sprzyjały turystom - było słonecznie, ciepło i bardzo widokowo.

Konkurs Historycznych Gier Planszowych w naszej szkole!

12 czerwca 2014 r. odbył się szkolny konkurs gier historycznych, który zorganizowała pani mgr Halina Warchoł. Rozegrano partie gier: "Kolejka" i "Znaj znak" oraz wyłoniono zwycięzców: w kategorii gimnazjum został nim Krzysztof Kadłub, natomiast w kategorii liceum - Edward Klaper.

Gry na Palcu Niepodległości

6 czerwca 2014 r. uczniowie naszego Zespołu Szkół wzięli udział w Konkursie Historycznych Gier Planszowych oraz Wiedzy o Historii Polski i Zakopanego zorganizowanych w ramach Dni Zakopanego. Nagrody uzyskali: Krzysztof Kadłub, Krystian Zawadzki, Joszko Nędza, Natalia Gruczelak i Mateusz Miłek. Opiekunką uczniów była pani mgr Halina Warchoł.

Dzień Przyrodnika

Dzień Przyrodnika w naszej szkole

 Dnia 31 maja 2014r. w naszej szkole odbyły się kolejne zajęcia warsztatowe dla uczniów klas szóstych.

Zajęcia przyrodnicze prowadzili p. Paulina Zimak i p. Kamil Uznański.

Tematyka spotkania obejmowała:
Wyhoduj to sam w kulturach in vitro!
Odżywka do paznokci w świecie nauki, czyli jak wykonać replikę epidermy
Doświadczenia i pokazy fizyczne

Cele zajęć:
kształcenie postaw uczeń-badacz-obserwator
rozwijanie manualności uczniów
ukazanie jak z prostych rzeczy codziennego użytku można wykonać i przeprowadzić ciekawe doświadczenie (recycling, ekonomiczność pracy, sterylność warunków)

Podczas spotkania uczniowie zostali wprowadzeni w metodykę prowadzenia prac laboratoryjnych. Każdy z uczniów samodzielnie oczyścił nasiona w alkoholu, przeniósł je przy użyciu pęsety do probówek z agarem, opisał swoje próbki, wykonał replikę epidermy dolnej liścia, a następnie preparat mikroskopowy. Każdy samodzielnie dokonał obserwacji mikroskopowych, nauczył się posługiwać mikroskopem, jak również wykonał zdjęcia.


 

Następnie p. Kamil pokazał, w jak prosty sposób można skonstruować nurka Kartezjusza, wyjaśnił jak działa skrzynia biegów, przeprowadził doświadczenia z elektromagnetyzmu, zaprezentował model Camera obscura, będący równocześnie dobrym modelem oka. Po pokazach uczniowie samodzielnie „testowali” te wynalazki. 

Mamy nadzieję, że zajęcia podobały się uczestnikom i przybliżyły świat nauk przyrodniczych :)

Borowiacy i górale - czyli kilka słów o pobycie w Tucholi i okolicach

W dniach 27-30 maja 2014 r. uczniowie naszej szkoły wraz z wychowawczyniami: panią Grażyną Cięciel, panią Agnieszką Jurczyńską-Kłosok, panią Adeliną Krzeptowską oraz panią Beatą Stramką udali się na szkolną wycieczkę. W ciągu czterech dni zwiedzili kilka niezwykle ciekawych miejsc (Tuchola i Zespół Szkół Leśnych, Tucholski Park Krajobrazowy, Muzeum Borów Tucholskich, Nadleśnictwo Zamrzenica, Bydgoszcz, Muzeum Sat-Okha) oraz uczestniczyli w interesujących wykładach. Wrócili wypoczęci i zadowoleni, że mieli możliwość poznania kolejnego, przepięknego regionu Polski.

I miejsce Krzysia Bętkowskiego!

9 maja 2014 r. w Gimnazjum nr 2 w Zakopanem odbyło się uroczyste wręczenie nagród w Międzyszkolnym Konkursie Grafiki Komputerowej. Nasz uczeń, Krzysztof Bętkowski z klasy I gimnazjum zajął pierwsze miejsce w kategorii gimnazjów. Tematem konkursu było stworzenie grafiki konkursowej na temat W poszukiwaniu granic. W obrębie tego motta wyróżniono dwa tematy do wyboru: Sen architekta oraz Zatrzymany w ruchu.
Serdecznie gratulujemy!

Dziennik elektroniczny

szkola.png

Odwiedziło nas:

861916
DzisiajDzisiaj19
WczorajWczoraj1540
W tym tygodniuW tym tygodniu19
W tym miesiącuW tym miesiącu17098
RazemRazem861916

Odwiedza nas 29 gości oraz 0 użytkowników.