Blog

Kółko historyczne

Nasze kółko historyczne to czas pełen aktywnej zabawy i nauki. Nasze, ponieważ tworzymy je wszyscy – My, uczniowie wraz z naszą Panią. Spotkania odbywają się dwa razy w tygodniu – w czwartek po lekcjach od 13.20 do 14.05 i we wtorki od 8.00 do 8.45.

Kółko historyczne to miejsce dla każdego, kto chce spędzić aktywnie i przyjemnie czas. Uczymy się historii, gramy w różne gry naukowe, pracujemy ręcznie nad projektami, ale przede wszystkim robimy to razem. W sali jesteśmy jedną grupą, w której czasem się rywalizuje, ale częściej współpracuje. Co najważniejsze zawsze panuje tutaj radość, słychać śmiech i muzykę, która nam towarzyszy. Jesteśmy trochę szaleni i energiczni, ale potrafimy to pozytywnie wykorzystać!

W szkole uczymy się się jak być PATRIOTAMI. Na lekcjach, w czasie ważnych wydarzeń i na kółku staramy się rozwijać nasze patriotyczne postawy. Wiemy już, że to nie tylko wywieszona flaga w oknie podczas Świąt Narodowych, śpiewanie hymnu czy pamiętanie o ważnych wydarzeniach. To też bycie dobrym człowiekiem, wzajemna pomoc i współpraca, wypełnianie swoich obowiązków i dzielenie się swoim talentem z innymi.