Co może zdarzyć się JUTRO…?

12 czerwca 2017 r. znakomity aktor Teatru Witkacego – pan Andrzej Bienias – zabrał nas w podróż do… przyszłości, prezentując wyreżyserowane przez siebie przedstawienie Jutro, pokazywane w ramach obchodów Roku Josepha Conrada.

Spektakl, który powstał w oparciu o opowiadanie Josepha Conrada pod tym samym tytułem, został przygotowany we współpracy z uczniami zakopiańskiego Społecznego Liceum Ogólnokształcącego im. Josepha Conrada STO, prowadzonego przez  Samodzielne Koło Terenowe nr 67 STO w Zakopanem. Wydarzenie zgromadziło licznych gości, w tym panią wiceburmistrz – Agnieszkę Nowak-Gąsienicę.

Trzeba przyznać, że nasi uczniowie, prowadzeni przez pana Andrzeja Bieniasa, doskonale poradzili sobie z niełatwym zadaniem wcielenia się w postaci wykreowane przez autora Lorda Jima. Conrad znany jest bowiem z podejmowania trudnych tematów, stawiania pytań ważnych, na które nie ma łatwych odpowiedzi. Tym razem młodzi ludzie zmierzyli się z problemem relacji dzieci – rodzice, próbując opowiedzieć o skomplikowanej więzi, jaka łączy tych najbliższych sobie ludzi. Efektowna gra świateł, surowa scenografia i nastrojowa muzyka doskonale współgrały z tematyką przedstawienia.

Zadanie publiczne było współfinansowane ze środków Gminy Miasto Zakopane.

fot. A. Pacelt-Mikler UM Zakopane