34-500 Zakopane, ul. Kasprusie 35 a
                                 tel. 18 20 14747    
 
                             NIP 736-11-41-903

Społeczne Gimnazjum i Społeczne Liceum Ogólnokształcące


Społecznego Towarzystwa Oświatowego w Zakopanem

Get Adobe Flash player

Wojewódzki etap dyktanda "Po polsku o historii"

Katarzyna Łukaszczyk, uczennica kl. III naszego liceum, została finalistką Małopolskiego Dyktanda Niepodległościowego "Po polsku o historii". Etap okręgowy odbył się 28 października 2015 r. w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej przy ul Rajskiej w Krakowie. Autorką tekstu dyktanda była poetka Ewa Lipska, która zaszczyciła wszystkich swoją obecnością.

 

Zwycięstwo w Grze Miejskiej!

Jest nam bardzo miło poinformować, że uczniowie naszego Zespołu Szkół stanęli na podium Gry Miejskiej W zdrowym ciele – zdrowy duch, po raz drugi zorganizowanej przez zakopiańskie gniazdo Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół” przy wsparciu i pod patronatem Burmistrza Miasta Zakopane Leszka Doruli.

Zawody odbyły się 27 października 2015 r. Wzięło w nich udział 6 drużyn, które pod opieką swoich nauczycieli odwiedzały wybrane punkty w mieście (m. in. Zespół Szkół Plastycznych im. A. Kenara, Muzeum Stylu Zakopiańskiego w Willi Koliba, Muzeum Karola Szymanowskiego w Willi Atma i Urząd Miasta Zakopane). Uczestnicy musieli wykazać się wiedzą z zakresu historii Zakopanego, TG „Sokół”, czy twórczości Witkiewiczów. Nasi gimnazjaliści - „Szalone Hefalumpy” – zajęli miejsce pierwsze, a licealiści – „Siwerniaki” – ex aequo z gimnazjalistami z Olczy – miejsce drugie. Nagrody zwycięzcom wręczyli pani Agnieszka Nowak-Gąsienica – zastępca burmistrza miasta oraz pan Stanisław Marduła – prezes TG „Sokół” w Zakopanem.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

Październikowe sukcesy sportowe

W dniach 23-25 października 2015 r. uczeń klasy III gimnazjum - Krystian Zawadzki - odniósł sukces, zdobywając trzecie miejsce wśród młodzików w trójboju siłowym. Zawody GPC Carpathian Cup odbyły się w czeskim Trutnovie.

na podium stanął również Jerzy Karp - uczeń klasy II SLO - zajmując III miejsce na dystansie 50 m stylem klasycznym w IV Zawodach Pływackich o Puchar Klubu Sportowego "Delfin", które odbyły się 25 października w Myślenicach.

Serdecznie gratulujemy!

Sabina na podium!

Z radością informujemy, że Sabina Florek z kl. III naszego gimnazjum zajęła II miejsce w XIX Międzygminnym konkursie recytatorskim im. Stanisława Nędzy-Kubińca.

Gratulujemy!

W gościnnych progach krakowskiej Wyższej Szkoły Ekonomii i Informatyki

21 października 2015 r. klasa I  SLO uczestniczyła w  zajęciach z informatyki oraz podstaw przedsiębiorczości zorganizowanych przez współpracującą z nami Wyższą Szkołę Ekonomii i Informatyki w  Krakowie. Tematem  zajęć były rozwiązania innowacyjne. Poznaliśmy proces wprowadzania nowości i modyfikacji w organizacji oraz model AIDA. Dowiedzieliśmy się również, gdzie można pozyskać środki finansowe na innowacje w przedsiębiorstwie. Natomiast na zajęciach z informatyki zagłębialiśmy tajniki programu "Word”. Po zajęciach udaliśmy się do Muzeum Narodowego, gdzie zwiedziliśmy Galerię „Broń i Barwa w  Polsce”, Galerię Rzemiosła Artystycznego oraz Galerię Sztuki Polskiej XX wieku.

Brawa dla Kasi!

Z przyjemnościa informujemy, że uczennica kl. III SLO - Katarzyna Łukaszczyk zakwalifikowała się do wojewódzkiego etapu Małopolskiego Dyktanda Niepodległościowego "Po polsku o historii". 28 października 2015 r. wszyscy będziemy trzymać za Kasię kciuki!

Venint, vidint, vicint...

10 października 2015 r. zespół licealistów w składzie: Szymon Górnisiewicz, Weronika Mateja i Katarzyna Pilarska zajął I miejsce w konkursie "Podhalańskie i spiskie drogi do niepodległości", którego organizatorem było Starostwo Powiatowe w Zakopanem. Etap finałowy odbędzie się 10 listopada w Urzędzie Miasta Zakopane.

Gratulujemy!

Hura! Młodzi głosują!

W dniach 15.10.2015 r. i 19.10.2015 r. uczniowie liceum pod kierunkiem pani Beaty Stramki zorganizowali prezentację partii politycznych, które startują w najbliższych wyborach parlamentarnych. Mieliśmy również okazję oddać głosy na to ugrupowanie, którego program najbardziej nam odpowiada.

Dzień Języków Obcych 2015

Jak co roku nauczycielki języków obcych wraz z uczniami zorganizowali Dzień Języków Obcych. Tym razem tematem przewodnim były święta obchodzone w różnych częściach naszego globu. 

W czwartek 1 października 2015 roku w Zespole Społecznych Szkół Ogólnokształcących STO w Zakopanem odbył się Dzień Języków Obcych. Uczniowie przygotowali prezentacje dotyczące i atrakcje dotyczące świąt w krajach angielsko, hiszpańsko i niemieckojęzycznych. Uczniowie uczącysię języka hiszpańskiego przedstawili zwyczaje i historię zarówno tradycyjnych, jaki i nietypowych świąt hiszpańskich takich jak San Fermines (gonitwa z bykami), Las Fallas (palenie rzeźb z papieru), El Entierro de la Sardina (pogrzeb sardynki), El Colacho (skoki przez dzieci). Po prezentacji uczniowie zaprosili wszystkich na wspólny poczęstunek złożony z hiszpańskich tapas i sangrii.

Bo nauczycielstwo to świetna rzecz!

Wszystkie dni w naszej szkole są bardzo miłe, ale musimy przyznać, że 14 października 2015 r., kiedy obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej był wyjątkowy. Nasi uczniowie kierowani przez swoich rodziców przygotowali nauczycielom prawdziwa ucztę! Dodatkowo Rada Uczniów wraz z opiekunka panią Sylwią Kuźmą umiliła wszystkim czas, zapraszając nauczycieli, uczniów  i ich rodziców do wspólnych gier i zabaw.

Conrad na wielkim ekranie

Każdego, kto jeszcze nie widział filmu "Tajemniczy sojusznik", gorąco do tego zachęcamy! Powody mamy przynajmniej dwa: po pierwsze dzieło zostało nakręcone przez naszego krajana - pana Piotra Fudakowskiego, po drugie podstawa literacka było opowiadanie autorstwa naszego patrona - Josepha Conrada "The secret sharer". My mieliśmy okazję zobaczyć film 5 października 2015 r.

Z wizytą na Podlasiu

Zgodnie z tradycja w pierwszych tygodniach nowego roku szkolnego (15-18. 09 2016 r.) odbył się szkolny wyjazd integracyjny. Tym razem nasze kroki skierowaliśmy w stronę Podlasia, którym jesteśmy urzeczeni! Towarzyszyły nam panie: Barbara Wilczyńska, Beata Stramka, Justyna Wajda i Adelina Krzeptowska.

Dziennik elektroniczny

szkola.png

Odwiedziło nas:

861858
DzisiajDzisiaj1501
WczorajWczoraj1530
W tym tygodniuW tym tygodniu11532
W tym miesiącuW tym miesiącu17040
RazemRazem861858

Odwiedza nas 36 gości oraz 0 użytkowników.