34-500 Zakopane, ul. Kasprusie 35 a
                                 tel. 18 20 14747    
 
                             NIP 736-11-41-903

Społeczne Gimnazjum i Społeczne Liceum Ogólnokształcące


Społecznego Towarzystwa Oświatowego w Zakopanem

Get Adobe Flash player

Zarząd

 

Władze IX kadencji

 

Zarząd Koła:

Beata Karp - prezes

Monika Rabiasz - wiceprezes

Piotr Kadłub - sekretarz

Janusz Kubina - skarbnik

Renata Florek - członek

Katarzyna Gąsienica - członek

Urszula Ozga - członek

Marta Tarchała - członek

 

Komisja Rewizyjna:

Dorota Drewniacka - przewodnicząca

Barbara Kobrzyńska - członek

Izabela Para- członek

 

Samodzielne Koło Terenowe Nr 67 Społecznego Towarzystwa Oświatowego

34-500 Zakopane, ul. Kasprusie 35a

tel. 18 20 14747    NIP 736-11-41-777

konto: PKO BP o/Zakopane  57 1020 3466 0000 9502 0025 9523

Misja Społecznego Towarzystwa Oświatowego

 Społeczne Towarzystwo Oświatowe - logo

Jesteśmy organizacją zrzeszającą wszystkich zainteresowanych kondycją polskiej oświaty i tworzeniem jej nowych, alternatywnych form. Dążymy do przebudowania systemu edukacji w Polsce, tak aby spełniał on oczekiwania, jakie stawia przed nim społeczeństwo. Naszym naczelnym zadaniem jest prowadzenie wszechstronnych działań na rzecz: poprawy możliwości edukacji dzieci i młodzieży, uspołecznienia polskiego systemu oświatowego oraz stworzenia możliwości wyboru różnych dróg kształcenia i wychowywania.
Dajemy rodzicom i dzieciom możliwość wyboru szkoły zgodnie z ich wolą. Jako odpowiedzialni za wychowanie przyszłych pokoleń, staramy się kształtować w Polsce system nauczania zgodny z podstawowymi zasadami pedagogiki.

Zakładamy różnego typu i rodzaju szkoły oraz przedszkola, które oferują korzystne warunki nauki dla dzieci oraz pracy dla nauczycieli. Szkoły wychowujące twórczo, zachęcające do zdobywania wiedzy, rozwijające osobowość człowieka. Szkoły, których autonomia łączy się z wpływem lokalnego środowiska.

Zgodnie z naszymi założeniami szkoły powinny być małe, wtopione w lokalną społeczność i poddane nadzorowi rodziców. Ich kształt powinien zależeć od tworzących je ludzi: od możliwości uczniów, woli rodziców, koncepcji pedagogicznych nauczycieli. Może to być szkoła tradycyjna, konwencjonalna, może być autorska, poszukująca nowych dróg w nauczaniu i wychowywaniu dzieci i młodzieży.
Podstawowe wymagania, jakie sobie stawiamy to:

mała grupa uczniów na zajęciach edukacyjnych,dobrze wykwalifikowani nauczyciele,osobisty kontakt między dzieckiem a wychowawcą,rozwój zdolności twórczych,zachęcanie do samodzielnego zdobywania wiedzy,dbałość o zdrowie i rozwój fizyczny,szacunek dla ucznia,zapewnienie uczniowi poczucia bezpieczeństwa, akceptacji i radości życia.

Chcemy również działać na terenie szkół publicznych. Szkoła, nawet pod zarządem państwowym, pozostaje własnością społeczną i jej główną funkcją jest służba na rzecz społeczeństwa. Proponujemy tworzenie rozwiązań alternatywnych; szybką i skuteczną pracę organizacyjną; zakładanie własnych szkół przez rodziców i pedagogów; rzeczywisty wpływ rodziców na funkcjonowanie szkół publicznych. Nasza działalność zmierza do odejścia od państwowego monopolu edukacyjnego, do wprowadzenia wielości rozwiązań, do stworzenia możliwości wyboru dla rodziców, do przyznania im szeregu uprawnień stanowiących o wychowywaniu ich dzieci na terenie szkoły.
Tworzenie dla dzieci i młodzieży dobrych warunków do wszechstronnej, rzetelnej nauki oraz walka o możliwość korzystania w praktyce z należnych nam praw obywatelskich - w obronie naszych dzieci, ich zdrowia, prawidłowego rozwoju i wykształcenia, prawa do radości i uśmiechu - to sukcesywne urzeczywistnianie naszej misji.

 

 

 

 

Dziennik elektroniczny

szkola.png

Odwiedziło nas:

904083
DzisiajDzisiaj492
WczorajWczoraj498
W tym tygodniuW tym tygodniu3496
W tym miesiącuW tym miesiącu15843
RazemRazem904083

Odwiedza nas 36 gości oraz 0 użytkowników.